Naše produkty připravujeme stále čerstvé: využíváme byliny, které jsou v přírodě k dispozici V NAŠÍ BLÍZKOSTI.

OBYČEJNÉ ČESKÉ BYLINY A PLODY, KTERÉ VYNIKAJÍ SVOJÍ KVALITOU. RUČNĚ TŘÍDĚNÉ A BALENÉ - VOŇAVÉ CELÉ KVĚTY
 
 
Přečtěte si účinky bylin, které prodáváme.

 

Voňavé celé květy a plody můžete používat následujícím způsobem:

 

Lipový květ – čaj z lipového květu je vyhlášený a všeobecně známý lék proti chřipce a s ní souvisejícími onemocněními. Jeho hlavní léčebnou vlastností je silný potopudný účinek a schopnost snižovat horečku. Má i odhleňující účinky, proto se přidává do čajových směsí na průdušky a proti kašli. Zřeďuje krev, tím preventivně působí proti zánětu žil a infarktu. Můžeme ho pít jako univerzální a preventivní čaj.

 

Heřmánek – používá se k léčbě zánětů, úvolňuje křeče. Pomáhá při hojení ran, od bolestí a navozuje celkové uklidnění. Je účinný při zánětech pohlavního ústrojí, při žaludečních i střevních problémech.

Měsíček – používá se na čištění krve, při onemocnění jater, na průjmy a záněty tlustého střeva. Zlepšuje trávení a pomáhá při bolestivé menstruaci. Je antibakteriální.

Měsíčkové obklady se používají na hojení jizev a při popáleninách.

 

Levandule – květ levandule je pro své zklidňující účinky používán při bolestech hlavy, nespavosti a nervozitě. Mírně snižuje krevní tlak. Květy se hojně používají v kosmetice a na koupele.

 

Sléz – používáme zevně i vnitřně k ochraně sliznic a pokožky, při vředové chorobě žaludku a střev, při zánětech v ústní dutině. K obkladům a omývání se používá při atopickém ekzému i u dětí, tlumí zánětlivost, ruší svědění a obnovuje normální stav pokožky. Sléz doporučujeme také při zánětu mandlí a hrtanu, při zánětu průdušek a chrapotu.

 

Šípky – jsou obrovským zdojem vitaminu C, což se hodí při nemocech z nachlazení, kašli a horečkách. Příznivě působí na žaludek a při zánětu močového ústrojí a ledvin.

 

Aronie- plodům Aronie se připisují následující blahodárné účinky:

Příznivě ovlivňuje cévní systném  a srdce, Reguluje krevní tlak, Eliminuje žaludeční problémy, odstraňuje těžké kovy z těla, zmírňuje migrény, posiluje imunitní systném, pomáhá zabránit vzniku cukrovky, ovlivńuje zlepšení zraku, zlepšuje paměť, zvyšuje průžnost pokožky, pomáhá při léčbě štítné žlázy.